Baza wiedzy
Rzeźbienie ciała – moda czy styl życia?
„Dobrze jest mieć pięknie wyrzeźbione ciało” - temu stwierdzeniu zapewne przytaknie każdy z nas. Pytanie tylko co ono dokładnie oznacza. Wiemy, że idealna sylwetka i muskulatura to cechy, które powinien mieć każdy mężczyzna. Ale co tak naprawdę nam to daje?

Idealny wygląd
Odpowiedź na powyższe pytanie nie jest wcale jednoznaczna. W pierwszej kolejności zapewne zauważymy, że posiadanie „posągowego” ciała jest powodem do dumy. Każdy z nas chce wyglądać jak najlepiej. I nie dotyczy to tylko ubrania, ale przede wszystkim naszego ciała. Chcemy się podobać zarówno sobie jak i przedstawicielkom płci przeciwnej. Dobrze zbudowane ciało wysyła dosyć jasne sygnały, że mężczyzna jest dobrym materiałem na życiowego partnera. Są to pewnego rodzaju pierwotne instynkty, które jednak przetrwały po dziś dzień. Idealny wygląd jest w modzie. Każdy z nas spędza długie godziny na siłowni, aby w pewnym momencie wyjść z dumą na plażę czy po prostu na spacer i zaprezentować idealnie zbudowane ciało. Niektóre osoby śmieją się z takiego podejścia, ale w gruncie rzeczy także oni chcieliby mieć taką właśnie sylwetkę. Tak więc można śmiało powiedzieć, że dbałość o dobrą kondycję i tężyznę fizyczną są bardzo modne. Ale czy to jest jedynym powodem, dla którego dbamy o własne ciało? Czy pracujemy ciężko na siłowni przez długie godziny, dni i tygodnie, aby móc pochwalić się pięknym ciałem przez krótką chwilę? Z pewnością nie!

Zdrowie
Ćwicząc, będąc aktywnym fizycznie i dbając o idealną sylwetkę oddziałujemy pozytywnie także na nasze zdrowie. Co tu dużo mówić – bieganie, jazda na rowerze czy nawet ćwiczenia na siłowni nie tylko rozwijają mięśnie, ale także bardzo korzystnie wpływają na cały nasz organizm. Dzięki regularnemu treningowi znacznie wzrasta wydolność naszego organizmu. Jeżeli na dodatek połączymy aktywność fizyczną z prawidłowo skomponowaną dietą to możemy liczyć na wiele więcej korzyści. W ten sposób skutecznie obniżymy poziom cholesterolu, zadbamy o sprawność układu krążenia a także zawalczymy z nadciśnieniem. Widzimy zatem, że aktywność fizyczna przejawia się nie tylko istotnymi zmianami w naszym wyglądzie zewnętrznym, ale także bardzo pozytywnie wpływa na nasze „wnętrze”.

Ćwiczenia wchodzą w krew
Wszystkie zalety ćwiczeń są nam bardzo dobrze znane. Wypada zatem zadać sobie pytanie czy rzeczywiście aktywność fizyczna jest dla nas pewnym obowiązkiem? Czy ćwiczymy tylko dlatego, że bardzo chcemy być idealni? Zapewne na samym początku właśnie taki cel nam przyświeca. Okazuje się jednak, że ćwiczenia i ogólnie aktywność fizyczna bardzo szybko „wchodzą w krew”. Już po kilku tygodniach okazuje się, że bieganie czy jazda na rowerze są dla nas wspaniała formą spędzania wolnego czasu. Przychodzi taki moment, że nie mogąc wykonywać ćwiczeń zaczynamy się nudzić. Brakuje nam tego. I to już nie jest tylko powodowane chęcią zbudowania idealnej sylwetki. To już jest nasz styl życia. Tak jak niektórzy są maniakami gier komputerowych tak my stajemy się uzależnieni od treningu!

Na podstawie powyższych rozważań możemy śmiało stwierdzić, że wprowadzamy aktywność fizyczną do naszego planu dnia z pobudek bardzo prozaicznych. Kieruje nami chęć zrzucenia zbędnych kilogramów czy też marzenie o idealnej sylwetce. Bardzo szybko jednak okazuje się, że nawet pomimo osiągnięcia celu nie możemy już żyć bez ćwiczeń gdyż stały się one nieodzownym elementem naszego życia. Przerodziły się z mody w styl życia!

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

poprzednie następne