Baza wiedzy
Czym jest drop-set?
Ćwicząc pragniemy osiągnąć jak najlepsze wyniki w stosunkowo krótkiej jednostce czasu. Szukamy zatem treningu idealnego, który nasz wysiłek będzie przekładał w sprawność naszego ciała, siłę czy wytrzymałość. Jedną z technik, która zdobyła już sobie całkiem sporą popularność jest tzw. drop-set.
Pełna determinacja kluczem do wymarzonego ciała
Rozpoczynając ćwiczenia stawiamy przed sobą jakiś cel. Czasem wydaje się nam on odległy. Niekiedy staramy się cyklicznie podnosić poprzeczkę i dochodzić do celu małymi kroczkami. Ale w każdym przypadku potrzebny jest nam zapał do pracy oraz determinacja. Bez tego szansa na sukces może być więcej niż mglista ...
Trening na przyrost masy mięśniowej
Marzy Ci się idealna sylwetka? Należysz do osób szczupłych, które powoli przybierają na wadze? W takim razie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie trening na masę. Planów tego typu treningu jest naprawdę wiele. Aby jednak efekt spełnił nasze oczekiwania powinieneś stosować się do kilku podstawowych zasad!
Jak utrzymać wypracowany „kaloryfer”?
Trening mięśni brzucha jest procesem wymagającym ogromnego zaangażowania. Szczególnie jeżeli chcemy wypracować idealne mięśnie w relatywnie krótkim czasie. Załóżmy jednak, że nasze wysiłki opłaciły się i oto mamy już wymarzone, pięknie ukształtowane mięśnie brzucha. Co zatem powinniśmy zrobić, aby je utrzymać?
Ćwiczenia na triceps
Osoby, które nie mają dużego doświadczenia w treningu ćwicząc mięśnie ramion skupiają się przede wszystkim na bicepsie. Zaokrąglony, dobrze uwidoczniony biceps to szczyt ich marzeń i cel, do którego dążą. Oczywiście ćwiczenia mięśnia dwugłowego ramienia jest bardzo istotne, ale chyba jeszcze ważniejszy jest dobrze rozwinięty triceps. Mięsień trójgłowy stanowi tak naprawdę 2/3 obwodu ramienia. Jeśli zatem chcesz mieć dobrze rozbudowane, imponujące obwodem ramiona, to powinieneś włączyć do planu treningowego ćwiczenia na triceps. A jakie?