Baza wiedzy
Zalety treningu na świeżym powietrzu
Bardzo często trening kojarzy nam się z siłownią, salą gimnastyczną lub klubem fitness. A przecież na zewnątrz mamy tyle miejsca i tak wiele możliwości do ćwiczeń. Oczywiście wiele osób zareaguje, że przecież na wolnym powietrzu nie ma odpowiedniego sprzętu np. do budowania masy mięśniowej. Niemniej jednak trening na świeżym powietrzu ma wiele innych zalet.
Czym właściwie jest proteo-system?
Czasem można odnieść wrażenie, że programów i metod treningowych jest równie wiele jak ćwiczących osób. Może w tym stwierdzeniu jest odrobina przesady, ale, szczególnie początkujący, kulturyści mogą mieć nie lada problem z wyborem odpowiedniego programu czy też metody treningu.
Jaka jest najlepsza pora na trening?
W całym cyklu treningowym najtrudniejszy jest początek. Każdy z nas doskonale zna to z autopsji. Ten moment kiedy trzeba się zmobilizować i po długiej przerwie ponownie zmusić swoje ciało do wytężonego wysiłku. Nie jest to proste zadanie. Ale nie jest też niewykonalne.
Bodybuilding i stres
Panuje powszechne przekonanie, że wysiłek fizyczny bardzo dobrze wpływa na człowieka pod względem obniżenia poziomu stresu. I rzeczywiście sporo w tym prawdy. Krótki jogging czy przejażdżka na rowerze może pomóc nam w zrelaksowaniu się i pozwolić zapomnieć o zmartwieniach i stresach w pracy.
Trening na poprawę definicji mięśni czyli jak wyrzeźbić ciało?
Przed rozpoczęciem treningu należy określić jego cel. Chcemy poprawić siłę? A może pragniemy przybrać na masie? Jeszcze inną opcją jest poprawa rzeźby naszych mięśni. I właśnie tym rodzajem treningu zajmiemy się w tej chwili.