Baza wiedzy
Trening na przyrost siły, czyli trójbój siłowy
Każdy mężczyzna marzy o tym, aby być dobrze zbudowanym i przede wszystkim silnym. Siła jest przecież synonimem męskości. Niestety nie każdy rodzi się z naturalną siłą. Czasem trzeba ją wypracować. I właśnie temu celowi służy trening na poprawę siły. Jak go prowadzić i w jaki sposób uzyskać najlepsze efekty? Przekonacie się już za chwilę.
Trening dla początkujących – 10 żelaznych zasad
Każdy początkujący na siłowni boryka się przede wszystkim z brakiem doświadczenia i wiedzy. Trening siłowy to bowiem nie bezmyślne przerzucanie kolejnych kilogramów a przemyślany cykl ćwiczeń, które mają na celu pobudzać mięśnie do rozwoju.
Trening – od czego zacząć?
Podjąłeś już decyzję o rozpoczęciu treningów? To bardzo dobrze. Z drugiej jednak strony na samym początku możesz czuć się nieco zagubiony. Do tej pory Twoje życie toczyło się przecież w zupełnie innym rytmie. Teraz z kolei chcesz prowadzić zdrowy tryb życia. Chcesz być FIT. Jak tego dokonać?
Równowaga w udoskonalaniu ciała i umysłu
Trening może być stylem życia, może być także pasją. Bardzo często zdarza się nawet, że przeradza się w swego rodzaju nałóg. Ważne jest jednak, aby nie przesłaniał nam innych aspektów życia. Idealna sylwetka jest ważna, ale równie ważny jest rozwój umysłowy. Jak pogodzić te dwie rzeczy, które w tak dużym stopniu nas absorbują?
Dlaczego systematyczne pomiary i śledzenie postępów jest tak ważne?
Trenując dążymy do określonego celu. Niewiele osób ćwiczy dla czystej rekreacji. Większość z nas chce albo spalić nadmiar tłuszczu albo wyrzeźbić mięśnie. Zdajemy sobie sprawę, że jest to proces dosyć żmudny i wymagający czasu. Aby jednak osiągnąć cel musimy ściśle kontrolować „międzyczasy” na kolejnych etapach.