Baza wiedzy
Kontuzje treningowe – jak sobie z nimi radzić?
Trening to z pewnością ciężki kawałek chleba. Każdy, to trenuje, zdaje sobie sprawę, że osiągnięcie wyznaczonego celu kosztuje bardzo wiele. Wysiłek, wyrzeczenia i zmaganie się z bólem oraz zmęczeniem nie należą do przyjemnych. Tym bardziej jeśli w trakcie treningu przydarzy nam się kontuzja. Z pewnością nie jesteśmy w stanie zupełnie wyeliminować ryzyka kontuzji, ale z drugiej strony mamy szansę je ograniczyć i skutecznie z nimi walczyć.
Sauna po treningu?
Każdy, kto trenuje, powinien sobie zdawać sprawę, że obok ćwiczeń szalenie istotna jest regeneracja i odnowa biologiczna organizmu. A jaka jest najprostsza metoda na efektywną odnowę biologiczną? Wiele osób odpowie na tak postawione pytanie tylko w jeden sposób mówiąc SAUNA!
Nowicjusz na siłowni
Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią powinny w pierwszej kolejności zapoznać się z kilkoma zasadami i wskazówkami, które mają na celu ułatwić im start w niełatwym treningu siłowym. Warto poznać zarówno pewne definicje jak i reguły, do których należy się stosować przed i w trakcie treningu. Ma to na celu wyeliminowanie ryzyka kontuzji i zwiększenie efektywności ćwiczeń.
Ćwiczenie w domu? - jak najbardziej
Czy warto ćwiczyć w domu? Nie jest to właściwie zadane pytanie. Tak naprawdę ćwiczyć można wszędzie. Jakakolwiek forma aktywności fizycznej jest jak najbardziej wskazana. I nieważne czy wykonujemy ją w domu, na sali treningowej czy na świeżym powietrzu. Warto jednak zadać sobie pytanie czy aby ćwiczenia w domu mogą być równie efektywne jak te na sali treningowej?
Sześciopak? - najlepszy na brzuchu
Z czym kojarzy Ci się słowo „sześciopak”? Z piwem? Rzeczywiście – dobre skojarzenie. Ale sześciopak to także doskonale wykształcone mięśnie brzucha. Słyszałeś coś o tym? Nie? To może czas najwyższy dowiedzieć czegoś więcej na temat popularnego kaloryfera? I może czas najwyższy zacząć ćwiczyć w celu zbudowania go?