Baza wiedzy
Mleko jako źródło białka – fakty czy mity?
Ideą zachowania wysportowanej sylwetki jest dobre odżywianie oraz ćwiczenia. Aby pozbyć się tłuszczu i zbudować masę mięśniową należy przede wszystkim ograniczyć spożywanie węglowodanów i tłuszczy a zwiększyć dostawy białka do organizmu. I właśnie poszukiwanie wartościowych źródeł białka może stanowić dla nas prawdziwe wyzwanie. Czy takim źródłem może być też mleko ?
Weekendowe jedzenie fast foodów
Czy fast foody są niezdrowe? Oczywiście, że tak. Nie ma chyba osoby, która myślałaby inaczej. Przecież z jakiegoś powodu ten rodzaj jedzenia określa się mianem „śmieciowego”. I opinia ta jest w pełni uzasadniona. Jednakże pomimo wszystkich złych rzeczy jakie mówi się i pisze na temat fast foodów niezmiennie rośnie liczba ich zwolenników.
Nadmierny apetyt ? – tłuszcze omega-3 mogą pomóc
Ideą każdej diety jest przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych. Dotyczy ona zarówno rodzaju spożywanych produktów jak i ich ilości. Tendencje jakie musimy zachować dla utraty nadmiaru kilogramów to ograniczenie ilości cukrów w posiłkach a także zmniejszenie objętości posiłków na rzecz ilości. Tak więc musimy jeść częściej ale mniejsze porcje. W praktyce jednak nie jest to proste zadanie.
Napoje gazowane – pić czy nie?
Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że bez wody nie byłoby życia. Nasze ciało składa się z niej w aż 60%. Wszystkie procesy jakie zachodzą w organizmie odbywają się przy udziale wody. Dlatego też tak ważne jest dostarczanie odpowiedniej ilości tego składnika do naszego organizmu.
Dieta optymalna – fakty i mity
Odchudzanie wcale nie jest prostym zadaniem. Ale jeszcze trudniejsze jest znalezienie skutecznej metody, która pozwoli nam pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Liczba dostępnych planów diety jest ogromna. Widząc tak wiele metod naprawdę ciężko nam określić, która okaże się skuteczna w naszym przypadku.